Dermatoloji Kozmetik Tedavileri Nelerdir?

Dermatoloji Kozmetik Tedavileri Nelerdir?

Son Güncelleme : 2022-06-03

Kozmetik denilince akıllara ilk gelen güzel bir görünüş ve bakımlı olmaktır. Bakım yapmak, vücudun birden fazla bölümüne bakım yapabilmek mümkündür. Dermatoloji alanında yapılan kozmetik tedaviler şu şekilde sıralanabilir:

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesidir. Bu yöntemin mutlaka dermatolog ve uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Cilt tipine uygun cihazlar ve dalga boyu ayarlanmalıdır.

Aşırı Terleme Tedavisi

İlk olarak bakıldığında kozmetik bir tedavi değilmiş gibi görünse de temiz kokmak herkesin istediği bir durumdur. Bu nedenle kozmetik tedaviler arasında sıralanabilir.
Hiperhidroz olarak da bilinen aşırı terleme sorunu, hastaların günlük hayatlarını ve sosyal aktivitelerini etikler. Bu işlem koltuk altı bölgesi, ayak tabanı, avuç içi bölümlerine uygulanır. Stres, heyecan ve benzeri faktörler bu durumu tetiklemektedir.

Kozmetik Dermatolojik Tedaviler

Kozmetik sektörünün yüksek kazanç sağladığı bilinmektedir. Kazanç potansiyeline sahip olan dermatolojik ürünler kullanılarak yapılan tedavilerdir. Öncelikle Özkaya Tıp Merkezi üzerinden alınacak bu tedavilerde, cilt tipi ve çeşitli araştırmalar, uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Ürünler doktor eşliğinde yazıldığı ve verildiği için sorunsuz kullanım sağlanacaktır.

Kimyasal Peeling Uygulamaları

Ciltte yer alan leke, renk farklılıkları estetik açıdan hoş durmayan görüntülere neden olmaktadır. Bu nedenle de dermatoloji tıbbi biriminden destek alınmalıdır. Kimyasal peeling uygulaması bir ya da birden fazla kimyasal ajan veya deri üstüne uygulanarak, isteğe bağlı derinliğe göre cildin soyulmasıdır. Bu işlem ile eskisinden daha canlı bir cilde sahip olunacaktır. Dermatologlarımızın önerisiyle ve kontrolüyle yapılan tedavi işlemidir.

Jessner Peeling

Bu peeling seçeneği, jessner ismi verilen özel solüsyonlar ile cilde uygulanmasıdır. Tıpkı kimyasal peeling tedavisinde olduğu gibi lekeleri ortadan kaldırır. Cilt rengini eşitler, cildin aydınlanmasına yardımcı olur.

TCA Peeling

Triklor asetik asit yani TCA solüsyonlarının kullanımı ile ciltte istenilen derinlik ile kontrollü olarak soyma işlemi yapılır. Yani ölü derinin soyularak uzaklaştırılmasında ve ciltteki pürüzlerin giderilmesinde etkin bir rol oynar.

Glikolik Asit Peeling

Bu seçenek toksik bulunmayan bir alfa ile hidroksi asit üyesi olan glikolik asit sayesinde cildin soyulma işlemi sağlanır. Cildin pürüzsüzleşmesini ve berrak bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur.

Etiketler: