Ağız ve Diş Sağlığı Tanı Yöntemleri

Ağız ve Diş Sağlığı Tanı Yöntemleri

Son Güncelleme : 2022-06-03

Ağız ve diş sağlığı bölümümüzde ağız, çene ve diş bölgelerindeki hastalıkların tanısı için gerekli klinik ve de radyolojik tetkikler yapılmaktadır. Bu sayede hastanın sunmuş olduğu şikayetlerin ana nedeni tespit edilerek tedavi planlaması yapılmaktadır. Ağız, çene ve diş bölgelerinden alınan radyolojik tetkikler ile gerekli değerlendirmeler hastanemiz bölümü tarafından yapılmaktadır.

Özkaya Tıp Merkezi’nde ağız ve diş sağlığı konusunda olası tanıların kullanılmakta olan tetkiklerimiz arasında ağız içi ve ağız dışı röntgenler ile çene kemikleri görüntülemesi bulunmaktadır. Diş filmleri çekilerek ağız ve diş sağlığı sorunlarının saptanması sağlanmaktadır. İki tipi periapikal olan iki ya da üç dişi gösteren filmler ve panoramik filmler hem alt hem üst tüm dişleri ve çene kemiklerinin tamamını gösteren filmler ile diş hekimlerimiz ayrıntılı değerlendirmeleri yapmaktadırlar.

Ağız, diş ve çene hastalıklarının tespit edilmesi ve ilgili tanının konması için uygulanan buteşhis yöntemleri, hastanın belirtmiş olduğu şikayetlere göre hastanemizde yer alan ağız ve diş sağlığı bölümümüz tarafından talep edilmektedir. Gerekli tetkikler yapıldıktan sonra sorunun ne olduğu ve nasıl bir tedavi uygulamasına gerek duyulduğu hastaya detaylı bir şekilde açıklanmaktadır.

Porselen lamina uygulaması ile de dişin ön yüzeyi hafifçe aşındırılarak yapılan bir diş uygulamasıdır. Kimi zaman dişe ayrı bir müdahale dahi gerektirmeden doğal ve de estetik bir görünüm kazanması uzman diş hekimlerimiz tarafından sağlanmaktadır.

Diş beyazlatma işlemi ise yapılan uygulamalar ile diş renklerinde fark edilir açılmalar sağlamaktadır. İşlem sonrasında da uzun süre etkisi sürmekte ve de dişlerin beyazlığını korumaktadır.

Etiketler: