Ağız ve Diş Sağlığı Muayenesi

Ağız ve Diş Sağlığı Muayenesi

Son Güncelleme : 2022-06-03

Ağız ve diş sağlığı muayenesinde ilk önce ağzın genel kontrolü yapılmaktadır. Ağız kontrolü esnasında muayene ve tedavi, diş temizliği ve diş bakımı gibi işlemler yapılabilmektedir.
Muayene esnasında dişlerinizin sağlığını etkileyebilecek herhangi bir problemin olup olmadığı kontrol edilmektedir. Düzenli yapılan diş kontrolleri sırasında fark edilen sorunların çok daha büyük bir sorun teşkil etmeden önlenmesi sağlanabilmektedir. Böylece problemler büyümeden giderilebilmektedir. 
Sigara kullanımı var ise, tedavisi süren ya da var olan bir kalp rahatsızlığınız var ise, alerjileriniz ya da aldığınız ilaçlar var ise ya da diş hekimi fobiniz var ise mutlaka tedaviye başlanılmadan diş hekimimize belirtmeniz tavsiye edilmektedir.
Herhangi bir genel sağlık problemi yok ise ilk muayenede de diş taşı temizliği, sigara, çay ve kahve lekelerinin temizliği de yapılabilmektedir. Dişinizde yapılan önceki uygulamalar ile ilgili sorularınızı sorabilir, köprünüz, takma dişleriniz gibi uygulamaların son durumlarının nasıl olduğunu sorabilir ve de durumları ile ilgili de bilgi alabilirsiniz.
Düzenli ağız ve diş bakımı ve kontrolleri her zaman tavsiye edilmektedir. Diş fırçalama, diş ipi kullanımı da düzenli kontroller gibi ağız ve diş sağlığı açısından son derece önemlidir.

Etiketler: