Sağlıklı Beslenme ve Diyet

Sağlıklı Beslenme ve Diyet

Sağlıklı Beslenme ve Diyet

Sağlıklı beslenme ve diyet bölümümüz ile uzman diyetisyenlerimiz aracılığıyla Özkaya Tıp Merkezi’nde danışmanlarımıza sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam hizmeti veriyoruz. Yapılan araştırmalar, sağlıklı beslenme alışkanlığının kazanılmasıyla bazı hastalıklara yakalanma riskinin düştüğünü göstermektedir. Bu nedenle hasta ve danışmanlarımıza sağlıklı ve ideal beslenme programlarının oluşturulması amacıyla sağlıklı beslenme ve diyet bölümümüz hizmet sağlamaktadır.
 
Sağlıklı beslenme ve diyet bölümümüzde hastalıkların önlenmesi amacıyla hizmet verildiği gibi aynı zamanda diyetisyenlerimiz tarafından var olan hastalıkların tedavisinin gerçekleşebilmesi için de beslenme programı hizmetleri verilmektedir. Genel olarak sağlıklı beslenme ve diyet bölümü; kişilerin bazı hastalıklara yakalanmasının önlenmesi ve de mevcut olan hastalıkların tedavisinin sağlanması amacıyla ideal beslenme bilincinin oluşturulması için hastalara hizmet vermektedir. Bununla birlikte sağlıklı yaşam tarzının benimsenmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi amacıyla da sağlıklı beslenme ve diyet bölümümüzden destek alınmaktadır.
 
Sağlıklı beslenme gereksinimi her yaş grubundan insan için bir gereklilik olarak ortaya çıkabilmektedir. Örneğin; çeşitli kronik hastalıkların varlığı, kimi gıdaların hiç tüketilmemesini ya da kısıtlı tüketilmesini gerekli kılabilmektedir. Bu noktada, sağlıklı bir metabolizma için günlük olarak alınması gereken besinler, vitaminler ve mineraller Özkaya Tıp Merkezi uzman diyetisyenleri tarafından programlanmaktadır.
 

Dyt. Ümit Zehra Akat

- Sağlıklı Beslenme ve Diyet

Sağlıklı Beslenme ve Diyet Muayenesi Nasıl Yapılır?

Kronik hastalıklardan gebelik beslenmesine, kilo vermeden kilo almaya kadar tüm alanlarda ... Ayrıntı...

Merkezimizde Verilen Sağlıklı Beslenme ve Diyet Hizmetleri

Danışanlarımızın talepleri, beklentileri ve gereksinimleri kapsamında Sağlıklı Beslenme ve ... Ayrıntı...