Radyoloji

Radyoloji

Radyoloji

Radyoloji; X ışınları, radyo dalgaları ve diğer görüntüleme yöntemlerinin kullanıldığı bir tıp alanıdır. Özkaya Tıp Merkezi Radyoloji bölümümüz ve radyologlarımız çeşitli hastalıkların tespitinin yapılması ve teşhisinin konması için hastalarımıza kesintisiz olarak hizmet sağlamaktadır. Tıp merkezimizde bulunan görüntüleme yöntemleri aracılığıyla sağlık bilimlerinin her alanında hastalıkların tanısı ve tedavisi gerçekleştirilmektedir.
Radyoloji bölümünde birbirinden farklı görüntüleme yöntemlerinden yaralanılmaktadır. Bu görüntüleme yöntemleri sağlık alanının neredeyse her alanında da kullanılmaktadır. Çoğu hastalığın teşhis edilmesinde radyolojik görüntüleme yöntemlerine başvurulduğu için radyologlarımız da sağlık sektörünün her alanında hizmet sunmaktadır. Özkaya Tıp Merkezi’mizde gerekli durumlarda diğer tıp alanları doktorlarımız, radyologlarımızdan destek almaktadır. Dolayısı ile tıp merkezimizde bölümler arası dayanışma ve birlikte çalışma ilkesi benimsenmektedir.
Radyoloji alanı, hastaların vücut içi görüntülerinin elde edildiği ve saptamaların yapıldığı bir bölümdür. Radyoloji alanında görüntüleme işlemlerini yapan teknikerlerimiz ve görüntüler üzerinde tespitte bulunan radyologlarımız kesintisiz olarak hastalarımıza hizmet vermektedir. Radyoloji, hastaların hastalıklarının teşhisi için görüntülemelerin yapıldığı bir tıp alanıdır fakat bu tıp alanı da kendi içerisinde tanısal radyoloji ve girişimsel radyoloji olarak ikiye ayrılmaktadır. Tıp merkezimizde radyolojinin bu iki alanında da görüntülemeler yapılmakta, hastalıkların tanısı konmaktadır.
 

Prof. Dr. İbrahim Somuncu

- Radyoloji

Uz. Dr. Fatma Koç

- Radyoloji

Uz. Dr. S. Karadenizli Korucu

- Radyoloji

Uzm. Dr. Taner Özek

- Radyoloji

Radyoloji Hangi Hastalıklara Bakar?

Radyoloji bölümünde tanı amaçlı olarak yüksek frekanslı ses dalgaları ile manyetik alandan ... Ayrıntı...

Radyoloji Muayenesi Nasıl Yapılır?

Radyoloji muayenesi diğer tıp alanlarında gerçekleştirilen muayenelere göre farklı bir ... Ayrıntı...

Radyoloji Bölümü Tanı Yöntemleri

Özkaya Tıp Merkezi’nde hastalarımızın hizmetine sunulan tanı yöntemlerimiz ... Ayrıntı...