Kardiyoloji

Kardiyoloji

Kardiyoloji

Kardiyoloji, dolaşım sistemi ile kalp hastalıklarının değerlendirmeye alındığı, tedavi sürecinin planlandığı ve tedavinin gerçekleştirildiği bir tıp dalıdır.
Daha önceleri kardiyoloji kapsamında ele alınan rahatsızlıklar ve hastalıklar dahiliye bölümünün bir alt dalı olarak hastalara hizmet sunmaktaydı; fakat günümüzde kardiyoloji tek başına bir ayrı bir bilim dalı olarak faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.
6 yıllık tıp eğitiminin ardından uzmanlık eğitimlerini kardiyoloji üzerine alan tıp insanlarına kardiyolog unvanı verilmektedir.
Kardiyologlar, genel olarak kalp ritim bozukluğuna bağlı olarak çabuk yorulma, çarpıntı, nefes darlığı, göğüs ağrısı gibi belirtilerin yaşadığı kişilere sağlık hizmetlerini vermektedir.
Kurumumuzda görev alan olan kardiyoloji uzmanı ve kardiyoloji bölümü çalışanları, bu rahatsızlıklara sahip olan kişilerin tedavilerini son teknoloji tanı ve tedavi yöntemleri ile desteklemektedir.
Siz de kalbinizle. ilgili sorunlar yaşıyorsanız, hastanemizin kardiyoloji bölümüne başvurabilir ve muayene olarak hastalığınıza tanı koydurabilir, tedavi sürecine başlayabilirsiniz.
 

Yrd. Doç. Dr. Seher Dağalp

- Dahiliye

Kardiyoloji Hangi Hastalıklara Bakar?

Kardiyoloji bölümümüzün ele aldığı rahatsızlıklar ve hastalıklar oldukça ... Ayrıntı...

Kardiyoloji Muayenesi Nasıl Yapılır?

40 yaşın üstüne çıkmış ve aile geçmişin kalp hastalığı bulunan kişilerin kardiyolojik ... Ayrıntı...

Kardiyoloji Hastalıklarının Belirtileri Nelerdir?

Kalp ve dolaşım bozukluğu nedeniyle insanlar pek çok hastalığa ... Ayrıntı...

Kardiyoloji Bölümü Tanı Yöntemleri

Hastalığın tanısının konması için tanı tekniklerinden ... Ayrıntı...