Estetik ve Plastik Cerrahi

Estetik ve Plastik Cerrahi

Estetik ve Plastik Cerrahi

Plastik cerrahi bölümünde vücudun herhangi bir yerinde ortaya çıkan eksikliğin yeniden yapılandırılabilmesi ve değiştirilmesine verilen isimdir. Plastik cerrahide, kişilerde oluşan problemler doğuştan, bir travma ya da kaza sonrası ortaya çıkabilmektedir. Bu bozuklar yeniden şekillendirilerek organların işlevlerini geri kazanması ve fiziksel görünümünün düzeltilmesi mümkün olabilmektedir.
Plastik cerrahi, rekonstrüksiyon ve kozmetik cerrahi olarak sınıflandırılabilmektedir. Rekonstrüksiyon cerrahide yapılması gereken işlemler hastanın istekleri dışında gelişmektedir.
Düzeltme işlemi uygulanmadığı takdirde hastanın organ ya da vücudunun o bölümünü kullanamaması söz konusu olabilecektir. Kozmetik cerrahi, kişilerin tamamıyla kendi isteği doğrultusunda gerçekleştirilen cerrahi işlemlerdir.
Estetik adı da verilen bu işlemlerde hastalar sorunlu bulduğu bölgeleri plastik cerrahi uzmanları ile paylaşarak kendi istekleri doğrultuda şekillendirilmesini talep edebilmektedir. Bu bölüm, vücudun tamamını kapsayan geniş bir tıp bölümüdür.  
Tedavi şekli olarak tamamen cerrahi işlemler gerçekleştirilmektedir. Her hasta değiştirmek ve şekillendirmek istediği bölgeler için bu bölüme başvurabilmektedir.
Plastik cerrahi bölümü uzman doktorlarımız, 6 yıl tıp alanında başarılı bir eğitim almış ve uzmanlığını plastik cerrahi üzerine yapmış kişilerdir. Alanında oldukça profesyonel olduğunu belirtebileceğimiz doktorlarımız gerekli bilgi birikimi ve tecrübeye sahiptir.
Yapılan başarılı işlemler sonrasında fiziksel görünüm ve işlevsellik büyük ölçüde geri kazandırılabilmektedir. Son teknoloji cihazlarla çalışılması sebebiyle hastada ameliyat yara izleri minimum seviyede olacaktır. Bunun yanı sıra profesyonellik bilinci ile çalışılması sebebiyle yapay bir görünüm değil, aksine tamamen doğal bir görünüm elde edilebilmektedir.
 

Plastik Cerrahi Bölümü Kozmetik Cerrahi Hangi İşlemleri Kapsamaktadır?

Plastik cerrahi vücudun tüm bölgelerini kapsayabilen geniş bir bölümdür. ... Ayrıntı...

Plastik Cerrahi Bölümü Rekonstrüksiyon Cerrahisi Hangi İşlemleri Kapsamaktadır?

Plastik cerrahi bölümü rekonstrüksiyon cerrahisinde genellikle doğuştan ya da travma ... Ayrıntı...

Plastik Cerrahi Bölümünde Muayene Nasıl Yapılmaktadır?

Doktorlarımız ağırlıklı olarak cerrahi yöntemler uygulayarak tedavi sürecini ... Ayrıntı...

Plastik Cerrahide Tanı Yöntemleri Nelerdir?

Plastik cerrahi bölümünde tanı yöntemleri kullanmasının önemi oldukça ... Ayrıntı...

Plastik Cerrahide Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Plastik cerrahi bölümünde bazı dolgu gerektiren durumlarda ameliyatsız, diğer durumlarda ise ... Ayrıntı...