Kişisel Bilgiler
Doktor Adı Mehdi Çınar
Deneyim 39+ Yıl
Eğitim ve Öğretim
Tıp Fakültesi Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
Uzmanlık Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Bölümü
Çalışma Alanları Genel Cerrahi

Biyografi

1955 yılında Konya’da doğan Mehdi Çınar, 1975 yılında Saint Joseph Lisesinden mezun olmuştur. Üniversite eğitimini 1981 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olarak tamamlayan Çınar, uzmanlığını Genel Cerrahi Bölümünde yapmaya karar vermiştir.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1986 yılında uzmanlığını tamamlayarak mezun olan Mehdi Çınar, Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

1981 – 1986 yılları arasında Gazi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi tıbbi biriminde çalışmıştır. 1987 – 1990 tarihleri arasında Sağlık Bakanlığı Kızılcahamam Devlet Hastanesinde görev almıştır.

1990 – 1995 yılları içinde Enka – Bechtel Konsorsiyumunda iş yeri hekimi olarak çalışmıştır. 1990 – 1994 seneleri arasında SSK Ankara Eğitim Hastanesinde doktorluk yapmaya devam etmiştir. 

1991 – 1995 süreleri içerisinde Başak Sigorta Orta Anadolu Bölge Müdürlüğünde danışman hekim olarak bulunmuştur. 1991 – 1999 süreleri içerisinde BOTAŞ Genel Müdürlüğünde işyeri hekimliği yapmıştır. 

1990 – 2000 yılları arasında Doruk Tıp Merkezinde, Tıp Merkezi İşletmeciliği yapmıştır. 1994 – 1999 yılları içinde SSK Ankara Ulus Hastanesinde çalışmıştır. 

1999 – 2003 yılları içinde Konya’da Un Fabrikası İşletmeciliğinde hekimlik yapmıştır. Ardından 2003 – 2009 süresince S.B Ankara Ulus Devlet Hastanesinde görev almıştır. 

2009 – 2016 arasında Özel Bilgi Hastanesinde çalıştıktan sonra, 2016 yılında Özkaya Tıp Merkezi Genel Cerrahi kadrosuna katılmıştır.

Yayımlanmış 19 adet ulusal ve 7 uluslararası yayın ve tebliği bulunmaktadır. 

Birçok tıbbi alana ilgi duyan Mehdi Çınar, şu konuları yakından takip etmektedir: tiroid bezi hastalıkları ve cerrahi tedavisi (Guatr, Nodül, Kist, Kanser, vs.), paratiroid bezi hastalıkları ve cerrahi tedavisi (Adenom, Kanser, vs.), meme hastalıkları ve cerrahi tedavisi (Kist, Kitle, Nodül, Biyopsi, İltihap, Kanser), mide ve duodenum hastalıkları ve cerrahi tedavisi (Gastrit, Ülser, Kanser), karaciğer hastalıkları ve cerrahi tedavisi (Kist, Kitle, Kanser), dalak hastalıkları cerrahi tedavisi, safra kesesi ve safra kanalları hastalıkları ve tedavisi (Taş, İltihap, Sarılık Kanser), ince bağırsak ve kalın barsak hastalıkları ve tedavisi (İyi ve Kötü Huylu Tümörler), apandisit cerrahi tedavisi, anorektal bölge hastalıkları ve tedavisi (Hemoroid, Fissür, Fistül, Kitle, Kanser), anogenital bölge apse tedavisi, pilonidal sinüs (Kıl Dönmesi) cerrahi tedavisi, karın fıtıkları cerrahi tedavisi (Göbek, Karın Duvarı, Ameliyat Sonrası Fıtıklar), fıtık cerrahi tedavisi (Kasık Fıtıkları, Fıtık Boğulmaları), tüm vücut ve yüz ve kafa saçlı deride lokalize kist, iyi huylu tümör, kanser tedavisi.

Bilimsel Kuruluşlara Üyelikler