Kişisel Bilgiler
Doktor Adı Macit Uzun
Deneyim 36+ Yıl
Eğitim ve Öğretim
Tıp Fakültesi Gülhane Askeri Tıp Fakültesi
Çalışma Alanları Ortopedi ve Travmatoloji

Sosyal Medya

Biyografi

1959 yılında Ordu’nun Perşembe ilçesinde dünyaya gelen Macit Uzun, 1984 yılında Gülhane Askeri Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 

Uzmanlığını Ortopedi ve Travmatoloji alanında yapmaya karar veren Macit Uzun, Houston’da University of Texas Medical School’a bağlı Hermann Hospital’de bir yıllık staj deneyimine sahiptir.

Yabancı dil olarak iyi derecede İngilizce bilmektedir. Etimesgut Asker Hastanesi’ndeki iş tecrübesinin ardından Özkaya Tıp Merkezi kadrosuna Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak katılmıştır. 

Hastanemizde illizarov yöntemiyle kemik ve boy uzatma ameli̇yatları, kırık ve deformite cerrahisi, dizde artroskopik cerrahi ile menisküs ameliyatı, çapraz bağ ve kıkırdak onarım ameliyatları, omuzda artroskopik cerrahi ile çıkık ve rotator kas yırtıklarında tamir ameliyati, diz ve kalça protez ameliyatlari, ayakta parmak deformitesi (halluks valgus) ameliyatları ve her türlü kırık çıkık ameliyatları ile ilgilenmektedir. 

Bilimsel Makaleler

  1. Emre, T. Ege, O. Köse, D. Demircioğlu Tekdos ve B.  Seyhan ile birlikte 18 Haziran 2013’te Diz Eklemindeki Eklem Kıkırdak Defektlerinde Osteokondral Otogreftlemenin (Mozaikplasti) Sonucunu Etkileyen Faktörler: 152 Olgunun Retrospektif Analizi adlı makaleyi yayınlamıştır.

Macit Uzun, Femur Başındaki Osteokondral Lezyonun Tedavisi Için Mozaikplasti isimli makaleyi 2012 yılında meslektaşları TY. Emre, H. Çift, B. Seyhan ve E. Ceyhan ile birlikte yayınlamıştır.

  1. Yavuz, AI. Bayhan, K. Beng, K. Emrem ile birlikte Bel Şikayetleri Daha Kötüdür, Ancak Konjenital Lumbosakral Malformasyonları Olan Hastalarda Daha Sık Değildir: 5000 İşe Alım Çalışması adlı makaleyi Ekim 2012’de yayınlamıştır.

Macit Uzun, meslektaşları TY. Emre, T. Ege, HT. Çift, DT. Demircioğlu ve B. Seyhan ile Talusun Osteokondral Lezyonlarında Açık Mozaikplasti: Prospektif Bir Çalışma adlı çalışmasını Ekim 2012’de yayınlamıştır.

YT Emre, H. Çift, B. Seyhan ve E. Ceyhan ile birlikte Biyolojik Fiksasyon veya Mozaikplasti Ve Osteokondrit Sekanslarında Sondajın Ara Sonuçları isimli makalesini Eylül 2011’de yayınlamıştır.

Haziran 2011’de, HY. Yüksel ve S. Erkan ile birlikte Ön Çapraz Bağ Rekonstrüksiyonundan Önce ve Sonra İzokinetik Kas Gücünü Etkileyen Faktörler isimli makaleyi yayınlamıştır.

Macit Uzun, HY. Yüksel ve S. Erkan ile birlikte 23 Ağustos 2006 tarihinde Günlük Faaliyetlerini Kısıtlamayı Seçen Askeri Personelde ACL Rüptür Lehine Eşlik Eden İntraartiküler Lezyonların Değerlendirilmesi: Yaş ve Zamanın Yaralanmadan Etkisi adlı bilimsel yazıyı yayınlamıştır.