Son güncellenme tarihi: 27 Temmuz 2021

Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi İşlem ve Ameliyatlar

Rinoplasti ya da Nazoplasti olarak geçmekte olup, burun iç ve dış kısımlarında bulunan problemleri gidermek amacıyla yapılır.

Detaylar
Hastalık benzetmesinin yapılması biraz zor olan Kepçe Kulak’ın günümüz teknolojisi ile çözümü oldukça kolaydır. İçine kapanık bireylerin tekrar topluma dahil olması da ekstra bir avantajdır.

Detaylar

FUE yöntemi, bireyin saçının olmadığı alanlara diğer kısımlardan alınan saçların yerleştirilmesi ile gerçekleştirilir.

 Detaylar

Meme büyütme iki şekilde yapılmaktadır. Birinci yöntem protez kullanmak, ikinci yöntem ise yağ enjeksiyonudur. Protezlerde “Damla“ ve “Yuvarlak” yapı kullanılmaktadır.

Detaylar
Büyük memelerin birçok sorunlara yol açtığı bilinmektedir. En çok karşılaşılan ise boyun ve sırt ağrılarıdır. Bu tarz sorunları çözmek için yapılan ameliyatta büyük bir risk yoktur.

Detaylar
Çeşitli nedenlerle sarkmış olan göğüsleri tekrar eski, güçlü görünümüne kavuşturmak amacıyla yapılan bu ameliyat ortalama 4 saat sürmektedir.

Detaylar
Jinekomasti bir hastalık olarak görülmemektedir ancak bireylerde kişisel sorunlara sebebiyet vermektedir. Aşırı meme gelişimi olarak tanımlanan bu durum kendiliğinden geçmez. Tedavi gereklidir.

Detaylar
Türlü şekillerde oluşmuş yanıkların herkesin bildiği gibi çeşitli şiddet dereceleri vardır. Yanıkların bireyin vücudunda bıraktığı tahribatlar bu derecelere göre belirlenir.

Detaylar
Günümüzde oldukça fazla uygulanan bir estetik operasyon olan Liposuction, zayıflama ile kurtulması mümkün olmayan yağlanmaların vücuttan atılması için yapılmaktadır.

Detaylar
Vajina estetiği estetik cerrahisi alanında bulunmaktadır. Vajinanın ve vajina bölgesinin estetiksel - fonksiyonel şekilde düzenlenmesi ile gerçekleştirilmektedir.

Detaylar
Torbalar, sarkmalar, kırışıklıklar gibi tüm şekil bozukluklarını gidermesi amacıyla yapılan tedavidir. Hem üst hemde alt göz kapağında bulunan fonksiyonel problemler giderilebilir.

Detaylar
İnsan vücudunda oluşan çeşitli hasarların iyileşme süreçleri kalıcı bazı izlere sebep olmaktadır. Skar tedavisinde bu tarz izlerin kapatılması amaçlanır.

Detaylar
Pek çok lazer uygulaması ve bunların kullanımda olduğu alanlar bulunmaktadır. Diş tedavisinden cilt bakımlarına kadar uzanan geniş ve çeşitli kullanım alanı ile çok rağbet gören uygulamalar barındırır.

Detaylar
Karın bölgesinde oluşan çatlaklar, sarkmalar ve karın kaslarının zayıflaması gibi durumlarda yapılan bir operasyondur. Özellikle doğum sonrasında egzersiz ile atılamayan sarkmalar için kullanılır.

Detaylar
Bireyin, yaşadığı toplumda bulunana nazaran farklı bir yapıda yüze sahip olması sebebiyle ortaya çıkmış bir operasyon. Çeşitli şekillerde oluşan bu bozukluk ve farklılıklar, boyutuna ve bulunduğu bölgesine göre çeşitli şekillerde tedavi edilir.

Detaylar
Bu operasyonlar “Plastik Cerrahi” adı altında yapılmaktadır. Plastik Cerrahi; vücudun bir kısmının genel görünüm ve fonksiyonalite bakımından değiştirilmesi için yapılan ameliyattır.

Detaylar
Yumuşak Doku, gençlik çağında bir kısmının oluşmaya başladığı, ilk zamanlarında belirtilerin olmadığı tümörlerdir ve kötü huylu bilinirler. Deri Tümörleri ise bir tür cilt kanseridir.

Detaylar
Doğum öncesi zamanda fetüsün yapı gelişiminde ortaya çıkan engeller, bu yarıkların ortaya çıkmasına sebep olur. Bu ameliyat ortalama 8 aylık bir sürece tabidir.

Detaylar
Kronik Yara; vücutta oluşan yaraların uygulanan tedavinin 4 ila 6 haftalık sürecinde iyileşmemesi sonucunda aldığı isimdir. Bu tarz yaraların altında bulunan pek çok neden ve hastalık vardır.

Detaylar
Bunlar tümör rezeksiyonuna bağlı olarak oluşmakta olup temel sebebi ilgili duvarlarda bulunan doku eksiklikleridir.

Detaylar

El Cerrahisi; adından da anlaşılabileceği üzere el, kol yaralanmaları sonucu yapılacak işlemlerin, ameliyatların genel kapmasımdır.Detaylar

Bu tarz tedavilerde amaç doğumsal oluşan problemlerin giderilmesi, bunlara çözüm bulunmasıdır. Günümüz teknolojisi çok farklı durumların bile yüksek fonksiyonalite ile çözülmesini mümkün kılıyor.

Detaylar
Omurilik yaralanmaları gibi çeşitli yaralanmaların giderilmesi için yapılan operasyonlardır. Bel ve boyun fıtıklarınında giderilmesini amaçlamaktadır.

Detaylar

Üroloji İşlem ve Ameliyatları

Üreter taşı; idrar süzme işlemi sırasında oluşan, kristalleşmeye başlamış yapıların birleşiminden oluşur. İlaç kullanımı ile basit bir şekilde vücuttan atılabilir. Çok fazla ağrıya sebep olur.

Detaylar
Böbrek taşlarının tedavisi için yapılan operasyonlardır. Anestezi kullanılarak yapılır. Taşın yeri tespit edilir ve lazer yardımı ile taş parçalara ayrılarak dışarıya çıkarılır.

Detaylar
Girişimsel Radyoloji alanına bağlı bir operasyondur. İğne deliğinden kapalı ameliyat şeklinde gerçekleştirilir. Tamamiyle tanı amacıyla uygulanır.

Detaylar
İdrar kanalı ve üreterlerin incelenmesidir. Adını incelemenin yapıldığı Üreterorenoskop adlı ince bir tüpten alır. Bükülebilen bu tüpler kanama, tümör ve tıkanıklıklar için de kullanılmaktadır.

Detaylar
Doğum öncesinde yapılan tetkiklerde bebeğin böbreklerde görülen genişlemesi ile üreterosel görülür. Üreterosel mesanede ince duvarlı balon gibi görünür. Tedavinin nasıl yapılacağı hastanın klinik durumuna göre belirlenir.

Detaylar
İdrar yolu darlıkları, iltihap ve tümör gibi durumlarda uygulanan Sistoskopi, idrar yoluna kayganlaştırıcı jel ilaç enjekte edilerek fiber optik bir borunun çeperleri görüntüleyerek sorunların giderilmesini amaçlar.

Detaylar
İdrar yapmayı zorlaştıran bir hastalıktır. Büyüyen prostat ya da fibröz dokunun oluşturduğu zar sebebiyle oluşabilir. Prostat ameliyatları sonrasında da sıklıkla görülen bir rahatsızlıktır.

Detaylar
Bazı kasların ilerleyen yaş sorunları sebebiyle artık işlevlerini yerine tam getirmemesi sonucu oluşan bu rahatsızlıkta; sızıntı, sıkışık idrar, gece gündüz idrar kaçırma, ıkınma ile idrar kaçırma vb durumlar rastlanır.

Detaylar
Sistoskoptan mesane için özel bir alet ile tanı konulması amacıyla yapılmaktadır. Mesane Tümörünün Transüretral Rezeksiyonu diye de geçer.

Detaylar
Birçok faktörün yer aldığı ve bu faktörler doğrultusunda yapılan işlemlerin tamamen değiştiği bir tedaviler mevcuttur. Yeniden yapılandırma, cerrahi müdahale, kemoterapi vb tedavi seçenekleri bulunmaktadır.

Detaylar
Mesane Taşı Ameliyatlarında, Açık Ameliyat tercihi kapalı ameliyatın yapılamadığı zamanlarda uygulanır. Kapalı yöntemlerde ise belden uyuşturma ile kameralı endoskopik aletler kullanılarak gerçekleştirilir.

Detaylar
Hipospadias, yeni doğan erkek çocuklarda rastlayabileceğimiz bir sorundur. İdrar kanalının penisin ucuna kadar gelmemesi sebebiyle oluşur.

Detaylar
Üretra darlığı olarak da geçmektedir. Tedavisiz geri düzelmesinin bir imkanı yoktur. Üretra idrarın, idrar torbasından çıkmasının sağlar. Bu sebeple daralmalar idrar yaparken zorluklara ve çeşitli hastalıklara sebep olur.

Detaylar
Kısa adıyla PUV, mesane çıkım obstrüksiyonuna neden olur ve üriner sistem obstrüksiyonu sebebiyle kronik böbrek yetmezliğine sebep olur.

Detaylar
Genel olarak idrar kaçırma tedavileridir. İlaç tedavisinin de sağlanan koşullarda uygulandığı idrar kaçırma da, çoğu teknik cerrahidir ve tercihe bağlıdır.

Detaylar
Son zamanların sertleşme sorunlarında kullanılan çeşitli tedavi metotlarından biridir. 3 Tip protez vardır ve en önemli olan ise bu protez işleminin geri dönüşü olmamasıdır.

Detaylar
Peniste oluşan şekil bozukluklarını kapsamaktadır. Bu durum penisin sertleşmesini de etkilemektedir. 40-60 Yaş grubunda görülür ve tedavi olmadan kendiliğinden geçmesi mümkündür.

Detaylar
Bir prostat tedavisidir, kesin çözümü cerrahi bir müdahaledir. Plazma Kinetik Tedavisi kapalı bir tedavidir. Bu yöntemde prostat penisten girilerek parçalar halinde alınır. Acısız ve ağrısız bir süreçtir.

Detaylar
Cerrahi bir operasyondur ve Epididimin çıkarılması işlemidir.

Detaylar
Bazı nedenlerden dolayı oluşan epididim (testislerin üzerinde bulunan sperm toplama tüpleri üzerinde gelişen sıvı dolu keseler) rahatsızlığa sebep olur. Hepsi iyi huyludur. Dışarıdan hiçbir belirti göstermezler.

Detaylar
Yenidoğanlarda sıklıkla görülmektedir. 2 yaşına kadar düzelme gerçekleşmez ise cerrahi müdahale yapılır.

Detaylar

Varikosel; kirli kanı testislerden çıkartan toplardamarların bozukluğu sebebi ile kirli kanın kalbe taşınamamasıdır.


Detaylar

İnmemiş Testis tedavi edilmediği takdirde çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Özellikle yeni doğmuş erkek çocuklarında %4 oranında rastlanmakta ve el muayenesi ile tespit edilebilmektedir.


Detaylar

Amacı testislerin alınmasıdır. Eğer testislerde bulunan kitleler kanserli olarak tespit edilirse testislerin alınması için cerrahi müdahale gerekmektedir.

Detaylar
Burada ki biyopsi tanı amaçlıdır. Testis için iki farklı biyopsi yöntemi vardır. Açık biyopside tek seferde alınan doku yeterlidir. İğne biyopsisi için birden fazla yapılması gerekebilir.

Detaylar
Kozmetik amaçlı bir prosedürdür. Tek ya da çift olarak testislerin kaybı durumunda gerçekleştirilir. Üreme fonksiyonlarında herhangi bir olumsuzluk yoktur.

Detaylar
Kısırlık teşhisi için düzenli ilişkide 1 yıl boyunca gebelik gerçekleşmemesi durumu göz önüne alınır. Tedavide en çok belirtilen tüp bebektir. İlaç tedavisi de mümkündür.

Detaylar
Bir doğum kontrol yöntemidir. Başarı oranı %100’e yakındır. Tedavi kalıcı ve ömür boyu süren bir yöntemdir. İleride istenilen çocuk isteğinde kanalların yeniden açma işlemi her zaman başarılı olmayabilir.

Detaylar

Beyin ve Sinir Cerrahisi Cerrahi İşlem ve Ameliyatları

Gelişen teknolojinin getirdiği güzelliklerin en büyük artısı sağlık sektöründe ve insanlar için Bel Fıtığında görülüyor. Hiçbir iz ve büyük kesiklerin olmadığı Bel Fıtığı ameliyatları çok basit ve risksiz bir şekilde yapılabiliyor.

Detaylar
Bel Fıtığında olduğu gibi Boyun fıtığı içinde bu rahatlıktan söz edebiliyoruz. Artık standartların üst düzeye çıktığı bu günlerde dev mikroskoplar ve mini işlemler ile bireyler sağlıklarına tekrar kavuşabiliyorlar.

Detaylar

Kadın Hastalıkları ve Doğum İşlem ve Ameliyatları

Düzensiz aralıklarla ortaya çıkar ve bir nedene bağlı değildir. Hormonlar arası dengesizlikten kaynaklanabilir.

Detaylar
Genellikle menopoz dönemde küçülüp yok olan miyomlar, vücutta birden fazla oluşabilir. İlaç tedavisi kullanılabilir ancak ilaçlar bırakıldıktan sonra miyomlar tekrar oluşacaktır ve cerrahi operasyon gereklidir.

Detaylar
Rahim içinde oluşan et parçasına polip adı veriliyor. İyi huy bu et parçası hamileliğe engel oluşturabilir. Cerrahi olarak tedavi yapılmalı kamera ile incelenirken kesip çıkarılabilir.

Detaylar
Pek çok sebeplerle oluşan kısırlığın yaygın bazı nedenlerinde; yumurtlama problemleri, bağışıklık sistemi problemleri vardır. Adet düzensizliği ya da adet dönemi şiddetli kanamalar belirtileri olabilir. Tüp bebek harici ilaç ile de tedavi yöntemleri mevcuttur.

Detaylar
Mesaneyi ve rahmi destekleyen sinirlerin entegrasyonunun bozulması sonucu mesane veya bağırsak kontrolü bozulabilir.

Detaylar
Fazla doğum veya ileri yaş durumlarında rahim, destek aldığı sinirlerde yaşanan bozulmalar nedeniyle kayar.

Detaylar
İlaç ile tedavisi bulunmayan bir durumdur. İri bebek doğumu ve şişmanlık gibi faktörlerin yanında çok fazla normal doğum yapmış bireylerde sık rastlanan bir durumdur.

Detaylar
4 Kadından birinde görülen bu rahatsızlık kabızlık, ilerleyen yaş ve diyabet gibi sebeplerden dolayı ortaya çıkabilir. Hastalığın durumuna göre ilaç tedavisi ve cerrahi müdahale uygulanabilir.

Detaylar
Kürtaj yasal bir işlem olup sınırlandırılmıştır. Gebelik ilerledikçe kürtaj işleminin yapımı gittikçe zorlaşmaktadır. Ortalama 15 dakika süren kürtaj işleminde birey aynı gün taburcu olabilir.

Detaylar
Kısaca RİA (Spiral) olarak geçen bu aracı, akıntı, kasık ağrısı gibi problemleri olmayan bireylerde tek seferde takılır ve zor bir işlem değildir. Herhangi bir kısırlığa sebep olmaz.

Detaylar

Spiral; yumurtaların rahim içine girişini ve spermle döllenme oluştursa bile rahmin içindeki elverişli ortamı bozarak döllenen yumurtanın buraya yerleşmesini önleyen bir doğum kontrol yöntemidir. 


Detaylar

Genital organ olan iç dudakların kısaltmasıdır. Çeşitli sebeplerden dolayı bireyde oluşan rahatsızlık sonucu bireyin talebi doğrultusunda ameliyat gerçekleştirilir.

Detaylar
Vajinanın gevşemesi sonucu bireylerin cinsel haz ve tatminsizlik gibi sebeplerle tercih ettiği işlemdir. Jinekologlar tarafından uygulanan bu işlem bir daraltma ameliyatıdır.

Detaylar
Oluşan çeşitli sebeplerle vajinanın bireyler tarafından genişletilmesi talep edilebilir. Yaklaşık 40 dakika süren bu işlem hasta muayenesinden hemen sonra yapılabilir ve ağrısız bir işlemdir.

Detaylar
Buradaki aşılamada söz konusu olan çiftlerin korunmasız yaptıkları cinsel yaklaşımların gebelik ile sağlanamamasından doğan bir durumdur. Laboratuvar ortamında hazırlanan spermlerin rahme verilmesidir.

Detaylar
Korunma yöntemlerinden biridir. Ömür boyu bir koruyuculuk içerir. Bu işlemde gebeliğin oluşması için gerekli olan fallop tüplerinin bağlanması ile sperm ve yumurta geçişleri tamamen engellenir.

Detaylar
Ciltte oluşan, çoğunlukla zararsız siğillerin estetik açıdan çıkardığı sorunlar bir tedavi ihtiyacı doğurmuştur. İlaçla tedavisi mümkün olmayan bu durumda siğiller yakılıp temizlenir.

Detaylar
Dondurma tedavisi olarak da bilinmektedir. 15 dakika sürebilecek bir işlemdir. Bu süreçte birden fazla kez dondurma işlemi tekrarlanır. Anormal dokular dondurularak tahrip edilir.

Detaylar
Rahim iç tabakasının sağlık durumunu ortaya çıkarmak amacıyla yapılan bir tanı teşhisi operasyonudur. Rahim içerisinden metal aletler yardımı ile parça alınmasıyla hem tanı hem tedavi yöntemidir.

Detaylar

Genel Cerrahi İşlem ve Ameliyatları

Laparoskopik kolesistektomi, safra kesesinin çıkartılması işlemidir. Bir video kamera ve iki ince enstrüman yardımıyla yapılan operasyon, oldukça güvenli bir ameliyattır.Detaylar

Şüpheli bulguların tanımlanması ve ameliyat öncesi çıkarılması için yapılan biyopsi işlemidir. Lokal olarak uyuşturulan alanda iğneler yardımı ile doku örnekleri alınmaktadır.

Detaylar
Saptanılan kitlelerin zararlı olup olmadığının anlaşılması amacıyla uygulanan bir tanı yöntemidir. Ultrason, emar ya da mamografi yöntemi ile özel bir iğne kullanılarak girilir.

Detaylar
Şüpheli bölgelerin ameliyat öncesi çıkarılması gerektiğinden elle belirlenemeyen alanların işaretleme teli ya da radyoaktif madde yardımı ile işaretlenmelidir.

Detaylar

Tiroid ameliyatı, tiroid bezinde bulunan  bazı yapısal ve işlevsel problemlerin tedavisinde tiroid bezinin çıkarılması olarak tanımlanmaktadır.

Detaylar

Hemoroid halk arasında kullanılan adıyla basur ya da mayasır, anüsünün (makat) çevresinde bulunan damarların şişmesiyle oluşan bir hastalıktır. Kadınlarda erkeklere oranla daha sık rastlanan, kişilerin hayat kalitesini ve sosyal ilişkilerini oldukça etkileyen bir hastalıktır.


Detaylar

Genel cerrahide sık rastlanan bir rahatsızlıktır. Kadın hastalarda safra kesesi problemleri daha çok görülmektedir ve en çok rastlanan nedenlerden biri taştır.

Detaylar

Fıtık, organ yada dokunun çevresinde oluşturduğu tabaka ile birlikte yer değiştirmesi sebebiyle oluşur Sigara, gebelik, yaş gibi sebeplerden dolayı fıtık oluşabilir. Göbek ve Kasık fıtıkları ise genellikle doğum ile ilgilidir.


Detaylar

Fıtık, organ yada dokunun çevresinde oluşturduğu tabaka ile birlikte yer değiştirmesi sebebiyle oluşur Sigara, gebelik, yaş gibi sebeplerden dolayı fıtık oluşabilir. Göbek fıtıkları genellikle doğum ile ilgilidir.

 

Teknolojinin sunduğu yeni imkanlar ile gelişen sağlık bazı sorunlara kolay çözüm sunmaya devam etmektedir. Lokal anestezi ile yapılabilir. Çok ince bir lazer teliyle hemoroide girilir ve yakılarak doku hasarı oluşturulur.

Detaylar
Fistül tedavileri cerrahidir. Kendiliğinden geçmeyecektir ve herhangi bir antibiyotik tedavisi de bulunmamaktadır. Anal Filtül makatın iç yüzü ile dış cilt arasında iltihaplı kanalların anormal bağlantılıdır. Yabancı cisimler ve kabızlık sebepleri olabilir.

Detaylar
Cilt altında oluşan bir anormalliktir. Örnek olarak sırt bölgesinde dökülen kıllar kuyruk sokumunda toplanır ve deri nüfusu nedeniyle cilt alt bölgesine girer. Bu durum vücudun birçok kısmında yaşanabilir.

Detaylar

Ortopedi ve Travmatoloji İşlem ve Ameliyatları

Eklem içerisinde meydana gelmiş hastalık ve yaralanmaların giderilmesi için yapılan ameliyattır. Fiber Optik cihazlar yardımı ile eklemlerin içleri görüntülü bir şekilde muayene edilebilir.

Detaylar
Aşınmış eklemlerin suni eklemler ile değiştirilmesidir. Uygun steril ortamlarda gerçekleştirilen bu ameliyatlarda belden aşağı uyuşturma yada uyutma uygulanmaktadır.

Detaylar
Eklem yüklenmelerinden koruyan menisküler, ters ve ani hareketler sonucu yırtılır. Hareket açıların azalma, sıvı toplanması gibi durumlar görülebilir. Cerrahi tedaviler, menikülerin kendiliğinden iyileşemediği zamanlarda tercih edilebilir.

Detaylar
Dizde en sık rastlanılan durumdur. Ön çapraz bağ yaralanması çoğunlukla cerrahi müdahale gerektirmektedir.

Detaylar
Debridman en çok kullanılan Artroskopik yöntemdir. Burada amaç pıhtı oluşumunu uyarmak ve hücrelerin bölgeye geçmesini bağlamaktır.

Detaylar
Omuzlarda yaşanan çeşitli ağrılar ve yaralanmaların tanı uygulanmasında artroskopik el aletleri kullanılır. Ameliyat sonrası bir gecelik hastanede yatma söz konusudur. Birkaç haftalık istirahat önerilir.

Detaylar
Bireyin vücudunda bulunan en hareketli eklem olan omuz eklemi sık sık çıkabilir. Şiddetli ağrı ve kolu kullanamama durumları gözlemlenir.

Detaylar
Sıklıkla diz ve ayak bileğinde yapılan bu işlemde, kıkırdağın normal yapısından alınan dokular hasarlı bölgelere nakledilir.

Detaylar
Karpal Tüneli el bileğinde sinirlerin geçiği kanallarda sıkışmalar sonucu yaşanan bir rahatsızlıktır. Bilgisayara kullanımı yoğun ve ev hanımlarının büyük bir çoğunluğunda bu durum sık rastlanır.

Detaylar
Yumuşak Doku kanserleri olarak geçmektedir. Kol ve bacaklarda tümör oluşumu olarak gözlemlenmektedir. Kanserlerin yarısı çocuk yaşta rastlanan ender kötü huylu tümörlerdir.

Detaylar

Ayak başparmağının iç kısmında oluşan kemik çıkıntısı, halluks valgus olarak adlandırılan ortopedik bir problemidir. Bu olgularda, yürümeye bağlı ağrı ve ayakkabı giyme zorlukları şikayetleri görülebilir.


Detaylar

El ve parmaklarda oluşan his ve kuvvet kayıpları sonrasında fizik tedavi ve cerrahi olmayan tedavi şekillerinin başarısız olmasıyla yapılan ameliyattır.

Detaylar
Ağrı, morarma ve çürük gibi belirtilerin olduğu ve genellikle travma sonrası oluşan eklem dokusu bozukluklarında yapılan ameliyatlardır. Fizik ve radyolojik incelemeler ile tanı konmaktadır.

Detaylar
Bireyin yaşadığı çeşitli problemlerden ötürü yapılan cerrahi müdahaledir. Uzatılması gereken kemiklerden parçalar kesilir. Kesinler parçalarda oluşturulan deforme lerin içinde oluşan kemik dokuları ile uzama sağlanır.

Detaylar
İlerleyen ya diz ve kalçalarda çeşitli yıpranmalara sebep olabilir. Bu eklemlerde hareketler kısıtlanır ve ağrılar oluşur. Bu bölgelere uygulanan protezler ile sorunlar giderilir.

Detaylar

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları İşlem ve Ameliyatları

Bademcikler ağız kısmında bulunan bezlerdir. Enfeksiyonlarla savaşmak için kan hücreleri barındırır. Bazı durumlarda enfekte olan bademcikler boğazları şişirebilir. Herhangi bir yaşta yaşanabilen bu enfekte için ameliyat gereklidir.

Detaylar
İşlevleri tıpkı bademcikler gibi vücudu korumaktır. Enfekte olup burun tıkanıklığı, horlama ve uyku apnesine sebep olabilir.

Detaylar
Kulak tüpleri orta kulağa hava geçişine izin veren araçlardır. Orta kulak iltihaplarında ve kulak zarı çökmelerinde kullanılabilir.

Detaylar
Burunda bulunan kemik ve kıkırdak yapılarının eğri olduğu durumlarda oluşan nefes şikayetleri mevcuttur. Septoplasti bu durumun düzeltilmesi amacıyla yapılan cerrahi bir operasyondur.

Detaylar
Polipler burun içerisinde iltihap sonucu oluşan kitlerdir. Alerjiler ve ilaç hassasiyetleri bu durumları tetikleyebilir. Cerrahi yöntem çok önerilmemek ile birlikte çözümü ilaç tedavisidir.

Detaylar
Açık rinoplasti, burun deliklerinin alt kısımlarının kesilmesi ile gerçekleştirilen cerrahi operasyondur. Bu kısımda cerrahlar için daha geniş bir görüş alanı bulunmaktadır. Kapalı rinoplastide kesiler burun deliklerinin içinde ve görüş alanı kısıtlıdır.

Detaylar
Orta kulakta bulunan iltihabın temizlenmesi ve kulak zarında deliği onarılması operasyonudur. İlerlemiş iltihaplarda her yaş için ameliyat zorunlu olup 12 yaşının altında ameliyat yapılması uygun değildir.

Detaylar
Orta kulakta bulunan iltihabın temizlenmesi ve kulak zarında deliği onarılması operasyonudur. İlerlemiş iltihaplarda her yaş için ameliyat zorunlu olup 12 yaşının altında ameliyat yapılması uygun değildir.

Detaylar
Sinüsler mukus oluşumu sağlar. Alerji durumu olan bireylerde sinüs enfeksiyonları sıklıkla görülebilir. Tedavi amaçlı doktorlar nefes alışkanlıklarımız ile ilgili incelemelerde bulunup sorular sorar ve ilaç ile tedavisi mümkündür.

Detaylar

Horlama, kişinin üst solunum yollarından geçen havanın boğazından geçişi sırasında yumuşak doku titremesi sebebiyle oluşan sestir. Horlama, enfeksiyon hastalıklarının etkileri yüzünden artabileceği gibi, uyku pozisyonu, yaş ve kiloya bağlı olarak da horlama problemi görülebilir.


Detaylar

Konkalar havanın nemlendirilmesi gibi işlevlere sahiptir. Etin büyüme sebeplerinde kullanılan ilaçlar, alerjik nedenler ve çevresel faktörler mevcuttur.

Detaylar

Bizimle İletişime Geçin

Uzman doktorlarımız, son teknolojik tıbbi cihazlarımız ve güler yüzlü personelimizle tüm sağlık sorunlarınıza çözüm bulabilmeyi hedefliyoruz. Müşterilerimizle bireysel iletişim kurmayı önemsiyoruz.

Bizi Arayın

E-Posta Gönderin